סוזוקי משיקה בישראל את רכב הפנאי הקטן והמעוצב. עם מחיר של 85,000 שקלים לגרסה האוטומטית, הוא צפוי לעשות כאב ראש לקיה פיקנטו

מאת נועם ריין

לסוזוקי כבר יש בישראל 3 רכבי פנאי שמשתייכים לקטגוריית הג’יפונים הקטנים – ג’ימני, ויטרה וקרוסאובר, אבל זה ממש לא מפריע לה להשיק בימים אלו רכב פנאי קטן נוסף. סוזוקי איגניס החדשה, אותה בחנו לפני מספר חודשים במסגרת ההשקה העולמית, תיכנס לסגמנט שעדיין לא ממש קיים – ג’יפונים קטנים מאוד, אם תרצו.

האיגניס מציגה מימדים גדולים ביחס למקובל בקטגוריית המיני. עם אורך של 3.70 מ’, רוחב של 1.69 מ’, גובה של 1.595 מ’ ובסיס גלגלים של 2.43 מ’, היא גדולה משמעותית ממכוניות כמו קיה פיקנטו וסוזוקי סלריו, וגם גבוהה מקיה נירו, ניסאן קשקאי וסוזוקי קרוסאובר. גם מרווח הגחון מרשים עם נתון של 18 ס”מ – זהה לזה של יונדאי סנטה פה, למשל, וגבוה ממה שמציעים קיה ספורטז’ וטויוטה ראב 4. נפח תא המטען של האיגניס עומד על 271 ליטרים, אך נתון זה יכול להשתנות באמצעות הזזה של המושב האחורי על גבי מסילה.

בחזית של האיגניס שוכן מנוע ה-1.2 ליטר של היצרנית היפנית, אותו אחד שמוכר מהבלנו. ההספק הוא 90 כ”ס, ויחד עם תיבת הילוכים רציפה מתקבלת תאוצה של 11.2 שניות ל-100 קמ”ש וצריכת דלק משולבת של 20.8 ק”מ לליטר. הגרסה הידנית, אגב, איטית ממנה בשניה.

רשימת האבזור מכובדת ביותר ביחס למחיר, והיא כוללת חישוקים קלים בקוטר “16,  תאורת לד עם חיישני תאורה, מערכת שמע מקורית עם שליטה מההגה, דיבורית בלוטות’, בקרת שיוט, כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת אקלים ומערכת מובילאיי בהתקנה מקומית. במסגרת תקופת ההשקה (ומנסיון העבר – פעמים רבות תקופות כאלו נמשכות לאורך שנים), תינתן מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית, עם מצלמת רוורס וניווט של וייז.

האיגניס תוצע במגוון של 14 צבעי גוף חיצוניים, כולל אפשרות לצביעה בשני גוונים שונים ותא נוסעים בגווני כתום או אפור-טיטניום. האיגניס תיובא לישראל מיפן.

מחירים:

סוזוקי איגניס 1.2 ידני – 73,990 שקל

סוזוקי איגניס 1.2 אוט’ – 84,990 שקל

חזרה לעמוד הקודם