ב.מ.וו מציגה מתיחת פנים לסדרה 1 ולסדרה 2. השינויים קלים, ואפשר לנשום לרווחה: ההנעה האחורית עדיין איתנו

מאת נועם ריין

הדיבורים על דור חדש לב.מ.וו סדרה 1 כבר נמצאים באוויר לא מעט זמן, ודבר אחד כבר ידוע על אותו דגם עתידי: הוא צפוי להיות עם הנעה קדמית, לאכזבתם של חובבי הנהיגה. בימים אלו מפרסמת ב.מ.וו פרטים על מתיחת פנים שניה לדור הנוכחי של סדרה 1, במטרה למתוח עוד קצת את אורך החיים שלו ולהעניק אוויר לנשימה לחובבי המותג – עד שיגיע הדור הבא, שכבר יהיה שונה בתכלית.

אז מה השתנה בב.מ.וו סדרה 1? בניגוד למתיחה הקודמת, מלפני שנתיים, הפעם השינויים קטנים בהרבה. הפנסים בחזית קיבלו תאורת לד עם מסגרת שחורה, להעצמת הניגודיות; גריל הכליות הקלאסי קיבל גם הוא צביעה בשחור; מאחור יחידות התאורה הפכו כהות יותר, וגם האגזוז קיבל קצה מושחר. שני צבעים נוספים הצטרפו לליין, כתום וכחול, וכן 5 סוגים שונים של חישוקים חדשים  מוצעים כעת לבחירה.

בתוך תא הנוסעים השינויים מורגשים יותר. לוח השעונים קיבל עיצוב חדש (אך לא את המסך הוירטואלי של סדרה 5); כפתורי החלונות קיבלו נגיעות כרום; לפתחי המיזוג ישנו עיצוב מעודכן, וכך גם לקונסולה המרכזית שקיבלה קצת יותר שחור בגוון מבריק; ממשק המשתמש במערכת המולטימדיה שודרג, והיא כעת מגיבה למגע; לפני ידית ההילוכים התמקם מחזיק כוסות עם מכסה נגלל; ולתא הכפפות יש כעת דלת בעיצוב מחודש. בהיצע המנועים לא חלו שינויים כלשהם.

גם גרסאות הקופה והקבריולה של המשפחתית הקומפקטית, המוכרות בשם ב.מ.וו סדרה 2, עברו מתיחת פנים – ואצלן מדובר בחידוש ראשון מאז השקת הדגם. כאן הפנסים מקבלים תאורת לד כסטנדרט (יכולות אדפטיביות כאופציה), עם אופציה לתאורת לד גם בפנסי הערפל מלפנים; מסגרת הגריל הקדמי עברה עדכון קל; כונסי האוויר בפגוש הקדמי עברו אף הם רענון; מאחור התאורה גם כן הוחלפה ללד, ונוספו 4 סוגי חישוקים חדשים לבחירה. כמו כן, 3 צבעים חדשים נוספו למבחר.

גם תא הנוסעים של סדרה 2 עבר שינויים דומים לאלו שהתרחשו בסדרה 1. הקונסולה המרכזית קיבלה זווית חדשה שממקדת אותה קצת יותר בנהג; ממשק המשתמש של מערכת המולטימדיה עבר עדכון; שינויים דומים בוצעו בפתחי המיזוג, כפתורי החלונות, מחזיק הכוסות ודלת תא הכפפות; וחידוש ייחודי אחד התבצע בריפודי המושבים. גם כאן אין שינוי בהיצע המנועים.

מתיחות הפנים של ב.מ.וו סדרה 1 וב.מ.וו סדרה 2 צפויות להגיע לישראל במהלך הרבעון הרביעי של 2017. השיווק של הדגמים המחודשים באירופה יחל בחודש יולי הקרוב.

חזרה לעמוד הקודם