קבוצת סמל”ת משיקה אולם תצוגה חדש לדגמי ג’יפ ואלפא רומיאו, ומתחילה למכור את רכב הפנאי הראשון של המותג האיטלקי

מאת נועם ריין

אם בעבר ההשקות של רכבי פנאי אצל מותגים שנחשבים ספורטיביים נחשבו כחילול הקודש, היום זה כבר מהלך מובן מאליו. פורשה קאיין היה הראשון שפרץ את הדרך, ואחריו הגיעו גם גרסאות RS ספורטיביות לדגמי הפנאי של אודי, גרסאות M בדגמי ה-X של ב.מ.וו, וגם מכוניות כמו מזראטי לבנטה,  בנטלי בנטאיגה, ואפילו למבורגיני נכנסה לתחום. הג’יפון של אלפא רומיאו, יצרנית עם מיצוב ספורטיבי, היה מתבקש.

אלפא רומיאו סטלביו, שהוא למעשה גרסת פנאי מוגבהת של מכונית המנהלים אלפא ג’וליה, נחשף בסוף שנת 2016 – וכעת נוחתים רכבים ראשונים בישראל. למעשה, גרסת ההשקה שהוצגה במסיבת העיתונאים היא מהדורה מוגבלת, ממנה ימכרו 40 יחידות בלבד לקהל הישראלי – במחיר של 384,900 שקל. רק בחודש אוקטובר תגיע גרסה חלשה וזולה יותר, שתימכר במספרים משמעותיים.

אלפא סטלביו, שבשל התדמית הספורטיבית נראה נמוך וקרבי יותר ממתחריו לקבוצה (ב.מ.וו X3, אודי Q5 ומרצדס GLC) – יוצע בשלב הראשון במהדורת ההשקה עם מנוע אחד, טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטר ובהספק של 280 כ”ס. המנוע, המשודך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית ולהנעה כפולה, מייצר ביצועים מצוינים עם תאוצה של 5.7 שניות מ-0 ל-100 קמ”ש, בדרך למהירות מרבית של 230 קמ”ש. צריכת הדלק המשולבת, על פי נתוני היצרן, עומדת על 14.3 ק”מ לליטר.

המהדורת המוגבלת, שתשווק תחת השם “First Edition”, תוצע במפרט אבזור עשיר במיוחד הכולל מערכת מולטימדיה עם מסך 8.8 אינץ’, מערכת שמע בעלת 10 רמקולים, פנסי קסנון אדפטיביים עם שטיפה, חיישני גשם ותאורה, חיישני חניה היקפיים, מצלמת רוורס, כניסה והנעה ללא מפתח, דלת תא מטען חשמלית, בקרת שיוט, בקרת אקלים מפוצלת, מושבי עור חשמליים עם חימום וזכרונות, גימורי עץ וחישוקים קלים בקוטר 20 אינץ’.

היצע מערכות הבטיחות כולל התראה על שמירת מרחק, בלימת חירום אוטונומית והתראה על סטיה מנתיב הנסיעה.

בסביבות חודש אוקטובר תושק גם גרסת הבסיס עם מנוע 2.0 ליטר טורבו בהספק של 200 כ”ס ובמפרט אבזור צנוע יותר, במחיר שיהיה “אטרקטיבי מאוד” – כך על פי היבואן. בהמשך ייתכן ותוצע גם גרסת תלתן ירוק ספורטיבית.

אולם תצוגה חדש

בנוסף להשקת הסטלביו, חנכה היבואנית סמל”ת גם אולם תצוגה חדש לדגמי ג’יפ ואלפא רומיאו – שני מותגי היוקרה, השונים מאוד זה מזה, של קונצרן FCA העולמי. האולם החדש נבנה בהרצליה בהשקעה של 5 מיליון שקלים, ויוצגו בו בין 16 ל-20 מכוניות על שטח של כ-1,000 מ”ר. בחניון של האולם יוצבו 30 רכבי הדגמה שונים לשימוש הלקוחות. בעתיד הקרוב יפתחו אולמות משולבים לדגמי ג’יפ ואלפא גם בחיפה, ירושלים ובאר שבע. לדברי היבואן, האולם הקיים של אלפא רומיאו ברחוב יגאל אלון בתל אביב צפוי להיסגר בקרוב.

השאיפה היא כי בתוך 3 שנים יגיעו המכירות השנתיות לרף של 1,000 כלי רכב מדגמי אלפא רומיאו ו-2,000 כלי רכב של ג’יפ. בשנת 2016 נמכרו בישראל 510 רכבי אלפא רומיאו ו-744 דגמי ג’יפ.

בהמשך השנה צפויים לנחות בישראל שני כלי רכב חשובים נוספים – ג’יפ קומפאס, האח הקטן של הצ’ירוקי, והמיניוואן קרייזלר פסיפיקה – מחליפו של הגרנד וויאג’ר. בשנת 2018 יושק דגם סאלון של אלפא רומיאו, ושנה לאחר מכן גם רכב פנאי גדול שיבוסס על אותה מכונית סאלונית.

חזרה לעמוד הקודם