נרטב וכתב: אסף בר-שי

משהו גדול ומפתיע עומד באוויר. החורף מגיע וכל יום עשוי להיראות בו אחרת – יום אחד קורנת השמש בלי זכר לענן ובאחר, גם זורחת השמש. ביום השלישי, שברי עננים נראים באופק של דרום שבדיה ואצלנו גם שמש. לא משנה. אפילו בחורף הישראלי מגיע הגשם מדי פעם, וגולשינו תושבי ההר, מצפון הגולן ועד לגליל העליון, אפילו זוכים לצפות מקרוב בפתיתים לבנים מדי פעם, ולפעמים לפעמים – אפילו מחוץ ליוטיוב.

לא פייר שרק דיירי צפון ארה”ב ואירופה נהנים מהאווירה החורפית. גם אנחנו יכולים לנעול מגפיים (לא בנהיגה, הלו!), להצית את האח (במובן של תנור העצים, כמובן) ולהתכרבל מתחת לפוך. ואז להעיף את השמיכה כי חם מדי, אבל הי, החורף באוויר!

והמכונית, מה יהא עליה? עם כל הנוסטלגיה שלה מימי הייצור במדינות הכפור, גם היא רוצה להתפנק קצת באווירת חורף. אז קבלו שבעה מוצרים שאפשר לפנק בהם את המכונית לרגל החורף. היא תודה לכם.

מושב מתחמם נייד

מכירים את מושבי המסאז’ האלה שאפשר להניח על מושב הרכב, לחבר לשקע ה-12V ולהתחיל לרעוד? אז יש גם כאלה שבמקום, ולפעמים לצד המסאז’, יודעים להתחמם ולחמם את גבו ועכוזו של כל מקורר ללא הבדל דת, גזע וקבוצת כדורגל.

בישראל מצאנו מושבים מחוממים ביחד עם מסאז’ מאזור 300 שקלים, לא כולל משלוח (לדוגמא, לחץ כאן).

ב-AliExpress מצאנו חימום בלבד בקצת יותר מעשירית המחיר, 9.97 דולר, בתקווה שהמושב יגיע לפני תום החורף (לדוגמא לחץ כאן).

מגבים מחוממים

אתם בוודאי מכירים היטב את הסיטואציה: מתעוררים בבוקר ושוב הרכב שקוע תחת הר של שלג, שמצפה שכבת קרח מתסכלת מאין כמותה. אתם מצליחים איכשהו לפלס דרך מבעד לשלג, בכיוון הדלת וכדי שתוכלו לראות משהו מבעד לחלון. הבעיה היא שעדיין שכבת הקרח מפריעה לנסוע, וגם השלג הכבד שממשיך לרדת מצטבר על השמשה הקדמית בלי יכולת לראות דבר, למרות תנועת המגבים הבלתי פוסקת. מזל שבעולם אפשר למצוא (יושבים?) מגבים מחוממים! לקרח הארקטי ולמתפנקים בציון – גם למצבי הקרה הישראליים. הם לא זולים, בחו”ל הם עולים סכום המקביל למאות שקלים. החברה המפורסמת ביותר בתחום הזה היא Everblades וערכה שכוללת את המגבים המחוממים עם החיבורים לחשמל תעלה כ-140-200 דולר ולפעמים יותר (לדוגמא, לחץ כאן). חלופה זולה יותר מצאנו, שוב, בסין – שפריצרים שמשפריצים מים מחוממים, בחמישית מחיר… (לדוגמא, לחץ כאן)

winter-products-5

סוללה ניידת שמתניעה מכוניות

“עזוב אותי באמש’ך” (חצי מהמצברים, שלושת רבעי מהחורף). לא כל מצבר מתעורר על הצד הנכון של הארטיק ולפעמים הדרך לעבודה עוברת דרך שליפת כבל פלוס, כבל מינוס ונופפות אינטנסיבית בידיים, בהמתנה לשכן או עובר אורח ידידותי שיעמיד את האוטו מול זה שלך ותתחילו בנסיונות התנעה. בשנים האחרונות הולך ותופס מקום אחד האביזרים הכי מפנקים לחובבי ההיתקעויות בצד הדרך: מטען ליתיום יון, כמו אלה שמשמשים לטעינת סמארטפונים, אבל עם כבלים קומפקטיים צמודים שמסוגלים להתניע (ובקלות, יש לציין) מכוניות. פינוק! דוגמא מישראל ב-275 שקלים (לחץ כאן), דוגמא מסין, בכ-30 דולר (לחץ כאן).

אביזרים נגד אדים

בחורף שעבר זיכינו את גולשינו היקרים במדריך להפגת האדים על השמשה הקדמית בתמצית התמצות נציין כי כדאי לשקול מספר אביזרים למניעת האדים הללו. זה נכון שאפשר להשתמש במפשיר האדים המובנה במכונית בעזרת המזגן ואולם – במקרים קשים המפשיר אינו אפקטיבי דיו ואתם גם לא תמיד מעוניינים לנסוע כל הדרך עם מזגן מופעל. ההמלצות הן כאלה: אל תנגבו את האדים בידיים אלא באמצעות מגב כמו זה של לוח בית ספר. ואם אתם בקטע של מניעה, מומלץ למרוח קצף גילוח ולייבש עם מטלית והאדים לא ישובו עוד, עד לפעם הבאה…

נורות חזקות במיוחד

אתם נוסעים על כביש החוף לרבת עמון. מולכם אתם רואים שני אורות. מזל שאתם רואים, ייתכן שהכל בזכות זה שהנהג שלפניכם בחר לרכוש נורות משובחות במיוחד. לרגל עונת הראות-המוגבלת אפשר לשקול להחליף את הנורות בכאלה שיאירו טוב יותר את הדרך ויפלסו מקום להכנסות נוספות בחשבון הבנק שלכם. סדרות נורות הפרימיום של פיליפס (כמו Racing Vision או X-treme Vision) זוכות באופן מסורתי לביקורות טובות כמי שמעניקות תאורה בהירה וטובה יותר למרחקים. קחו בחשבון שלוש עובדות: 1. הן לא מעניקות משך פעולה ארוך יותר, לפעמים להיפך. 2. הן יקרות. 3. קסנון עדיין ייתן תאורה יותר טובה… ועוד משהו – ודאו שאתם רוכשים נורה שמתאימה לרכב שלכם. (לדוגמא לנורות X-treme Vision לחץ כאן).

winter-products-6

ועוד כמה אביזרי חורף אפשריים

החורף רטוב וקר וקשה לראות את הדרך. מהסיבה הזו שווה לשקול להחזיק עוד כמה אביזרים ברכב: כפפות עבודה טובות, שייאפשרו לעבוד בלי צורך להשליך לסל המחזור בסוף העבודה את האצבעות שקפאו, וגם בלי להתלכלך מדי. אפשר להתפנק בפסים זוהרים חזקים ואפקטיביים יותר מצבעיו (האפקטיביים) של האפוד הזוהר הסטנדרטי וגם – להחליף את שטיחוני הבד המפונקים שלכם במשהו יותר פלסטי, גומי, כזה שאפשר לשלוף מהרכב ולשטוף בסוף השבוע עם צינור.

חזרה לעמוד הקודם